LEKKI PLECAK (część 1)

16.04.2015 r. czwartek - 30.04.2015 r. czwartek

Lekki Plecak to pomysł na ograniczenie wagi szkolnych plecaków. Zdrowie i prawidłowy rozwój fizyczny dzieci są równie ważne jak zdobywana wiedza!

Lekki Plecak to pomysł na ograniczenie wagi szkolnych plecaków.

Witamy przede wszystkim uczniów, następnie rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów szkół.

Ponieważ problem ciężkich podręczników nie został definitywnie rozwiązany w wielu polskich szkołach, chcielibyśmy podzielić się naszym pomysłem na zmniejszenie ogólnej wagi plecaków szkolnych.

Jest to bardzo prosty, tani a przede wszystkim skuteczny i estetyczny sposób na zdjęcie z pleców uczniów nawet kilku kg!

Oprócz podręczników, ćwiczeń i zeszytów każdego dnia uczniowie zabierają ze sobą do szkoły piórnik, śniadaniówkę, napój, obuwie i strój na WF oraz pamiętnik i inne niezbędne dla nich rzeczy.

Rodzice przerażeni ciężarem tych wszystkich niezbędnych dla dziecka rzeczy przeczesują Internet w poszukiwaniu najlżejszych, dostępnych na rynku plecaków.

Problem jednak tkwi w podręcznikach, które swoją wagą śmiało mogą konkurować z przysłowiową cegłą budowlaną.

Postanowiliśmy zamienić materiał budowalny na dydaktyczny:) i wykorzystać genialną konstrukcję każdego podręcznika.

Wszystkie podręczniki podzielone są na rozdziały, więc fizycznie zostały przez nas odłączone od całości wraz z okładkami i stronami dodatkowymi.

Od tej pory każdy uczeń zostawia prawie całą cegłę w domu a zabiera tylko tą część, która omawiana jest aktualnie na lekcjach.

Wszystkie części pięknie oprawione i zabezpieczone przed zniszczeniem.

Już w najbliższym czasie przedstawimy zdjęcia, instrukcje i efekty zastosowanego pomysłu:)

To wszystko bez angażowania czasu i pieniędzy.

Mamy nadzieję, że nie tylko nasze dzieci będą chodziły do szkoły z radością i bez wysiłku!