CZY SEKRET Z DZIECIŃSTWA MOŻE BYĆ KOSZMAREM NA CAŁE ŻYCIE?

Fundacja Dzieci Niczyje rozpoczęła kampanię społeczną "Sekret" nt. problemu wykorzystywania seksualnego dzieci. Celem akcji jest zwrócenie uwagi odbiorców na skalę i charakter problemu, a także zachęcenie podatników do pomocy, poprzez przekazanie 1% na rzecz Fundacji.

Problem wykorzystywania seksualnego dotyczy co piątego dziecka w Europie.

Sprawcą tego rodzaju krzywdzenia jest najczęściej osoba znana dziecku – członek rodziny, kręgu znajomych lub opiekunów. Dzieci, które mają doświadczenia związane z przemocą seksualną, wymagają specjalistycznej pomocy – zarówno na poziomie diagnozy, interwencji, jak i działań terapeutycznych.

- Skrzywdzone dziecko samo nie poprosi o pomoc. Wstydzi się, czuje się winne i osamotnione. Potrzebuje fachowego wsparcia, aby poradzić sobie z traumą i odzyskać radość życia – mówi Marta Skierkowska, psycholog Fundacji Dzieci Niczyje.

Fundacja Dzieci Niczyje od 24 lat pomaga dzieciom, które doświadczyły przemocy i wykorzystywania seksualnego. W placówkach Fundacji skrzywdzone dzieci i ich opiekunowie mogą otrzymać bezpłatną pomoc psychologiczną, psychiatryczną i prawną. Doświadczony zespół organizacji pracuje także z najtrudniejszymi przypadkami – związanymi z wykorzystywaniem seksualnym, czy maltretowaniem dzieci.

Celem akcji "Sekret" jest poszerzenie świadomości społecznej nt. problemu wykorzystywania seksualnego dzieci oraz zachęcenie do przeciwdziałania temu zjawisku poprzez przekazanie 1% podatku Fundacji Dzieci Niczyje. Kampania "Sekret" rozpoczęła się 10 kwietnia niestandardowym eventem – połączonym z premierą spotu reklamowego - w warszawskiej Kinotece, podczas którego stworzono film dokumentujący reakcję widzów.

Za pomysł i realizację kampanii odpowiadają agencje McCANN, Momentum, CRAFT. Partnerami akcji są: Dynamo, Galaktika Film, Studio Rytmika, Kinoteka i Kinads. Spot wyreżyserował Marek Dawid.

Zobacz spot - Strona Fundacji: http://fdn.pl/