INFORMATOR NA ROK SZKOLNY 2017/2018

INFORMATOR

PRZEDSZKOLA  MIEJSKIEGO  NR 8 W  ŚWIĘTOCHŁOWICACH

NA ROK SZKOLNY 2017 / 2018

Przedszkole Miejskie Nr 8 KRASNALA HAŁABAŁY w Świętochłowicach jest placówką działającą od 1979 roku.  Posiada 5 oddziałów przedszkolnych dla dzieci w wieku od 3 do 6 roku życia oraz jeden oddział dla dzieci specjalnej troski w wieku od 3 do 8 lat. Dokumentem regulującym pracę placówki jest Statut Przedszkola dostępny na stronie internetowej, informacji BIP i w Kancelarii przedszkola.

Przedszkole zatrudnia 14 nauczycieli; w tym logopedę, rehabilitanta, psychologa i katechetę, oraz personel administracyjno-obsługowy. Placówka jest własnością Gminy, która powierzyła stanowisko dyrektora pani  Joannie Roter, a zastępstwo  pani Racheli Stoińskiej.

Przedszkole  pracuje  w  godzinach:    od 600  do 1700

Oddział dla dzieci specjalnej troski:    od 800  do 1300

Godziny od 800 do 1300 to  PODSTAWA PROGRAMOWA. Osoby deklarujące pobyt dziecka w tych godzinach pokrywają wyłącznie koszt  żywienia,  który  wynosi 6,00 zł.

Za dzieci przebywające na placówce przed godziną 800 lub  po godzinie 1300 wnosi się dodatkową opłatę wg  USTAWY z dnia 13 czerwca 2013 o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z dnia 18 lipca 2013r.) w wysokości  1 zł   za   każdą rozpoczętą godzinę

RODZICE  ZOBOWIĄZANI  SĄ  WNOSIĆ OPŁATY  Z  GÓRY  DO  DNIA

15- GO KAŻDEGO MIESIĄCA na konto przedszkola. Szczegóły wnoszenia opłat za przedszkole reguluje umowa zawarta pomiędzy placówką a rodzicami.

ZE  WZGLEDU  NA   BEZPIECZENSTWO   DZIECI

OD GODZINY    845  DO  1245

PRZEDSZKOLE   JEST   ZAMKNIĘTE

Również w związku z bezpieczeństwem – dzieci mogą być odbierane  wyłącznie  przez osoby dorosłe, upoważnione przez rodzica do  odbierania. Jeżeli zaistnieje sytuacja,  że dziecko musi być odebrane przez osobę inną niż zdeklarowana przez rodzica należy skontaktować się z wychowawcą lub dyrektorem przedszkola w celu uzgodnienia  tego faktu oraz podania danych osobowych.

JAK  WYGLADA  DZIEN  W  PRZEDSZKOLU ?

600 do 800

-        dzieci schodzą się do przedszkola – nauczyciel ma możliwość indywidualnego kontaktu z dzieckiem, dzieci wykazują się  inicjatywą w zabawach i kontaktach interpersonalnych zarówno z innymi dziećmi jak i z dorosłymi. Praca indywidualna z dziećmi, stwarzanie sytuacji wychowawczych i edukacyjnych związanych z usamodzielnianiem się dziecka.

830 do 900

-        obowiązkowe zajęcia – sytuacje edukacyjne mające na celu zaktywizowanie dzieci, pobudzenie jego ciekawości zaplanowanymi zajęciami i zabawami.

900 do 930

-        zabiegi higieniczne przed śniadaniem,

-        śniadanie,

-        zabiegi higieniczne po śniadaniu.

930 do 1130

-        organizowane sytuacje edukacyjne stwarzane dzieciom w sferach: językowej , matematycznej , plastycznej, technicznej, muzycznej, zdrowotnej, spacery, wycieczki.

-        praca indywidualna, wyrównawcza z dziećmi.

1130 do 1200

-        zajęcia wyciszające w zależności od wieku (czytanie bajek, słuchanie muzyki, kończenie prac w książkach)

1200 do 1300

-        zabiegi higieniczne przed obiadem,

-        obiad,

-        zabiegi higieniczne po obiedzie .

1300 do 1700

-        rozchodzenie się  dzieci, możliwość kontaktów indywidualnych, praca indywidualna, wyrównawcza. Zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci, wykorzystanie gier, puzzli, loteryjek, układanek. Zajęcia dodatkowe.

Prosimy rodziców by przyprowadzali dzieci nie później niż do 830, a nie odbierali wcześniej niż od godziny 1245  (dzieci 3-letnie) i po 13.00 (pozostałe dzieci).

Ze względu na obszerność  materiału programowego który jesteśmy zobowiązani zrealizować, czas między  830  a  1300  musi być zarezerwowany wyłącznie na prowadzenie zajęć. Zbyt późne przyjście i  za wczesne odbieranie dziecka dezorganizuje cały zaplanowany czas.

REALIZOWANY   PROGRAM  WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNY  ZOSTANIE PRZEDSTAWIONY PRZEZ WYCHOWAWCZYNIE RODZICOM NA PIERWSZYM ZEBRANIU WE WRZEŚNIU

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do współpracy z wychowawczyniami celem stworzenia dzieciom optymalnych warunków, by razem z dzieckiem przeżywać radosne chwile spędzone w przedszkolu na nauce i zabawie.

Dyrektor Przedszkola

Joanna Roter