WIELCY I SŁAWNI. SERIA POPULARNONAUKOWA DLA DZIECI

Seria książek "Wielcy i sławni" przedstawia pasjonujące historie wybitnych naukowców, sławnych odkrywców i wynalazców, najpotężniejszych i najodważniejszych umysłów, dzięki którym ludzkość coraz lepiej poznawała otaczający ją świat. Jest to jednocześnie fascynująca galeria wzorów dla każdej młodej osoby, która chciałaby im dorównać.

Megan Stine – autorka ponad stu książek dla dzieci, w tym wielu biografii z serii "Wielcy i sławni" oraz doskonale znanego w Polsce cyklu "Bliźniaczki".

Kim był Albert Einstein?
Czy wiecie, że Albert Einstein był bardzo złym uczniem, którego wyrzucono ze szkoły? No cóż, to prawda. A mimo to należał to najinteligentniejszych ludzi, jacy chodzili po tym świecie.

Czy wiecie, że Albert był kochającym pokój człowiekiem, nienawidzącym wojny? No cóż, to prawda. A mimo to jego prace doprowadziły do stworzenia najbardziej niszczycielskiej bomby w dziejach.

Czy wiecie, że Albert był nieśmiały i nie znosił sławy oraz zainteresowania? A mimo to został medialną supergwiazdą. Nawet dziś, sześćdziesiąt lat po jego śmierci, w Hollywood kręci się o nim filmy, a T-shirty, kubki do kawy i plakaty ozdabia się wizerunkiem jego słynnej twarzy. Kim był Albert Einstein? Zaraz się dowiecie.

Thomas Alva Edison do dziś pozostaje najbardziej twórczym wynalazcą w historii. Na jego nazwisko zarejestrowano prawie 1100 patentów. Niektóre z nich dotyczą tak znanych urządzeń, jak żarówka czy fonograf – pierwsza, cudowna maszyna, rejestrująca dźwięk. Jeśli chcesz wiedzieć, w jakiś sposób wynalazca dokonał tego wszystkiego, ta książka jest właśnie dla ciebie!

Kim był Thomas Alva Edison?

Kim była Maria Skłodowska-Curie?
Czym wsławiła się Maria Skłodowska-Curie? Dzięki jakim okryciom stała się najsłynniejszą kobietą naukowcem w historii? Za co otrzymała dwukrotnie Nagrodę Nobla, stając się pierwszym człowiekiem, któremu się to udało? Odpowiedź na te wszystkie pytania, a także wiele innych znajdziecie w książce "Kim była Maria Skłodowska-Curie?"

Więcej o serii Wielcy i sławni na stronie Wydawnictwa Prószyński.