OPOWIEM CI, MAMO, SKĄD SIĘ BIERZE MIÓD

6 listopada 2015 r. piątek - 30 listopada 2015 r. poniedziałek

Kolejny tom bestsellerowej serii "Opowiem ci, mamo". Znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat (i starszych). Sztywne kartki, (dzięki którym książka przetrwa wielokrotne przeglądanie), poręczny format, a przede wszystkim niezwykłe ilustracje Katarzyny Bajerowicz, którym towarzyszą rymowanki Marcina Brykczyńskiego – to prawdziwe dzieło sztuki!

Twoje dziecko z wypiekami na twarzy będzie oglądać ilustracje pełne licznych detali, przy okazji zdobywając wiedzę na temat życia pszczół i procesu powstawania miodu. To książka nie tylko do czytania, ale głównie do oglądania, zgadywania i opowiadania. Ćwiczy spostrzegawczość dziecka, umiejętność opowiadania, pobudza zainteresowanie światem, rozwija wiedzę na temat przyrody, ale przede wszystkim jest fantastyczną zabawą oraz sposobem na miłe i twórcze spędzenie czasu.

Katarzyna Bajerowicz (ur. 1969) – poznanianka, prywatnie mama trzech córek, właścicielka trzech psów i kota, malarka, fotografka, autorka bloga mama3swinek.blogspot.com, majsterklepka, niezła kucharka i rekordowa bałaganiara. Przez kilkanaście lat pracowała, jako grafik, a od jakiegoś czasu zajmuje się ilustracją. Najbardziej lubi akwarele, makaron z sosem pomidorowym i kapelusze. Od dzieciństwa czuje pociąg do rozmaitych robali. Zaczęło się od spacerów z tatą po lesie – do wielkiego mrowiska w buczynie. Później hodowała pająki, żuki, patyczaki, karaluchy z Madagaskaru i olbrzymie ślimaki. I tak jej zostało, choć nie trzyma już owadów w terrarium – teraz podgląda ja we własnym ogrodzie. I robi to codziennie, bo to najlepsza i najbardziej niezwykła opowieść, jaką zna.

Marcin Brykczyński (ur. 1946)  – ekonomista z wykształcenia, poeta z powołania. Laureat licznych nagród, w tym Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY oraz Fundacji Świat Dziecka. Znakiem rozpoznawczym jego twórczości dla najmłodszych są błyskotliwe zabawy słowne, oryginalne poczucie humoru i optymistyczne spojrzenie na świat. W "Naszej Księgarni" poeta wydał m.in. "Białego niedźwiedzia, czarną krowę" (z ilustracjami Grażki Lange), pozycję umieszczoną na Liście Honorowej IBBY, "Skąd się biorą dzieci" oraz "Chodzi o to, czy wiesz, co to „ Zwierzęta". Jest także autorem wierszowanych zagadek do książek z serii "Opowiem ci, mamo".

Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód
Autorzy: Katarzyna Bajerowicz, Marcin Brykczyński
Ilustracje: Katarzyna Bajerowicz