DINOZAURY NA ŻYWO W CHORZOWIE!

Od 8 kwietnia 2016 r. piątek do 12 czerwca 2016r. niedziela

40 animatronicznych dinozaurów rzeczywistych rozmiarów. Blisko 100 tysięcy zwiedzających w Warszawie i ponad 3 miliony na całym świecie. Po ogromnym sukcesie w Warszawie, międzynarodowa wystawa "Dinozaury na żywo" przenosi się na Śląsk. Już 7 kwietnia dinozaury osiedlą się na terenie Śląskiego Centrum Targowego i pozostaną tam przez ponad dwa miesiące.

Ekspozycja znana jest fanom prehistorycznych gadów na całym świecie, wcześniej podziwiano ją także m.in. w Wiedniu, Monachium czy Singapurze.

W niezwykłą podróż do świata sprzed 250 milionów lat przeniesiemy się dzięki pełnym realizmu okazom wykonanym w skali 1:1, które zaprezentowane zostaną w scenerii pradawnych lasów, przy wykorzystaniu niesamowitych efektów świetlnych i dźwiękowych. Dinozaury sterowane są za pomocą najnowocześniejszej techniki, która odpowiada za mimikę oraz ruchy kończyn.

- Odwiedzając wystawę można zobaczyć, w jaki sposób dinozaury się poruszały oraz w jakim otoczeniu żyły. Większość eksponatów stanowią robotyczne okazy, które ryczą, ruszają ogonami i łapami oraz reagują na obecność człowieka, dzięki wyposażeniu w czujniki ruchu. Dla najmłodszych przygotowaliśmy również specjalne atrakcje, takie jak przejażdżka na dinozaurze czy możliwość zrobienia wspólnego zdjęcia - mówi Nestor Tazueco, Marketing Director firmy Ternum Sp. z o.o.

Na wystawie zobaczymy 40 pradawnych gadów, w tym 28 gatunków, m.in. pokaźnych rozmiarów roślinożernego Ceratopsa czy drapieżne Dilofozaury, których tropy znaleźć można również w Polsce w górach świętokrzyskich. Największym okazem będzie mierzący sześć metrów wysokości i 19 metrów długości Tyranozaur Rex. Wiedzę zwiedzających o tych fascynujących stworzeniach uzupełnią tablety z informacjami w języku polskim i angielskim, będzie można także odbyć wycieczkę z przewodnikiem. Wystawa skierowana jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych fanów dinozaurów.

Na terenie wystawy na gości czekać będzie także bistro, dino-sklep, specjalna strefa zabaw dla dzieci oraz kino.

Bilety można kupić już teraz na www.dinozaurynazywo.pl

Od 7 kwietnia także w kasach na miejscu wystawy, tj. na terenie Śląskiego Centrum Targowego, ul. Targowa 26, hala nr 3, 41-503 Chorzów.

Przed Polską, „Dinozaury na żywo" odwiedziły Czechy, Niemcy, Holandię, czterokrotnie Austrię, jak również Singapur, Chiny i dwukrotnie Malezję. Dotychczas wystawę widziało ponad 3 miliony osób.

Wystawa w Chorzowie, która po Warszawie będzie drugą wizytą dinozaurów w Polsce, otwarta będzie codziennie w godzinach 10: 00 - 20:00, do 12 czerwca 2016 r.

Partnerzy wystawy: POLSAT JimJam

Organizator: Ternum, LetsGo i EMS