WITAMY W PRZEDSZKOLU HAŁABAŁY

Galeria

Jesienny spacer "Niedźwiadków"

Ilość zdjęć: 6

Dzisiaj tj. 23.09.2020 r. obchodziliśmy Pierwszy Dzień Jesieni. Z tej okazji wybraliśmy się na spacer do pobliskiego parku. Podczas wycieczki obserwowaliśmy otaczającą nas przyrodę i dostrzegliśmy zmiany, które nadeszły wraz z nową porą roku.

pokaż więcej »

Propozycje zabaw logopedycznych dla Wiewiórek

Ilość zdjęć: 3

Wiosenne zabawy z biedronką Zabawa oddechowa z biedronką – dziecko próbuje przenieść kropki na sylwetę biedronki z wykorzystaniem słomki dmuchając. Druga wersja zabawy Rzuć kostką. Policz oczka. Przenieś na sylwetę biedronki tyle kropek ile oczek wskazała kostka. Kropki przenoś wykonując wydech oraz wykorzystaj słomkę ( jeśli dziecko nie będzie potrafiło dmuchać przez słomkę, może bez ) Dziecko przykleja kropki na sylwecie biedronki. Przy każdej przyklejonej kropce Rodzic zapisuje sylaby BA, BO, BU, BE, BY, BI – wskazuje palcem i po kolei razem z dzieckiem wypowiada. W załączniku przesyłam dwie biedronki ( czarno - biała i kolorowa) oraz kropki. Zachęcam do pokolorowania biedronki. Udanej zabawy! Podaję link do ciekawego artykułu „Stopy, stópki i mówienie” , polecam . http://www.dagagada.pl/2017/11/stopy-stopki-i-mowienie/

pokaż więcej »

AKTYWNA ŻABKA - zabawki z kartonu

Ilość zdjęć: 8

Cały ubiegły tydzień mówiliśmy o ekologii,jak przetwarzać stare rzeczy,aby powstało coś nowego. Oto kilka pomysłów jak wykorzystać kartonowe pudła i stworzyć z nich niepowtarzalne zabawki.

pokaż więcej »

Propozycje zabaw z zakresu tyflopedagogiki dla Zuzi i Kacperka

Ilość zdjęć: 6

Zabawa w stempelki. Potrzebne: kartka papieru, farby (3 do 5 kolorów), korki różnej wielkości lub kubeczki, małą szklaneczkę - coś co będzie łatwe do utrzymania dziecku w dłoni. Na zdjęciach pokazałam, co wykorzystałam do stempelków: nakrętkę z butelki, połówkę z opakowania jajka niespodzianki, klej typu sztyft, kubeczek. Zanurzamy końcówkę nakrętki w farbie i dziecko robi na kartce stempelki. Po dwa stempelki z tym samym kolorem. Potem możemy zrobić kilka rzeczy według uznania. Albo dziecko paluszkiem zamalowuje farbą kółka o tym samym kolorze (niebieskie na niebiesko, czerwone na czerwono itp.), albo kiedy farba wyschnie może wypełnić kółka kredkami (tym samym kolorem co kółka), albo wykleić wydzieranką (podarty kolorowy papier tego samego koloru co kółka). Potem łączymy kółka tego samego koloru linią (czerwone kółka czerwoną, zielone kółka zieloną). Możemy też utrwalać pojęcia duży/mały. Łączymy małe niebieskie kółka, łączymy duże niebieskie kółka. Możemy też wprowadzać pojęcia: nad, pod, obok, u góry, na dole. Pokazujemy i mówimy dziecku na przykład: popatrz to małe czerwone kółko jest nad dużym niebieskim kółkiem łączymy je z drugim małym czerwonym kółkiem - ono jest pod małym niebieskim kółkiem itd. Podczas tej zabawy: - utrwalamy kolory, - usprawniamy spostrzegawczość wzrokową, - ćwiczymy koordynację wzrokowo-ruchową, - rozwijamy sprawność manualną. Inne zabawy polecam na: You Tube 13 pomysłów na rysowanie dla dzieci.

pokaż więcej »

AKTYWNA ŻABKA - Wiosenne słonko

Ilość zdjęć: 6

Dzisiaj proponuję coś dla małego badacza. Zachęcam do wyczarowania wiosennego słonka z cukierków SKITTLES. Do wykonania słonka wykorzystałam dwie paczki cukierków. Układamy cukierki ściśle na talerzyku, tak aby do siebie przylegały i zalewamy niewielką ilością wody. Po kilku minutach na wodzie pojawią się pierwsze promyki. Układając kolorowe cukierki w/g własnego pomysłu utworzymy kolorowe kwiaty. Życzę udanej zabawy.

pokaż więcej »

Propozycje zabaw z zakresu tyflopedagogiki dla Zuzi i Kacperka 6.04

Ilość zdjęć: 2

Propozycje zabaw z zakresu tyflopedagogiki dla Zuzi i Kacperka 6.04

pokaż więcej »

AKTYWNA ŻABKA - Świąteczna dekoracja

Ilość zdjęć: 8

Dzisiaj proponuję wykorzystanie starego słoika do wykonania prostych świątecznych dekoracji.Są to propozycje,które każde dziecko może wykonać z niewielką pomocą rodzica.

pokaż więcej »