WITAMY W PRZEDSZKOLU HAŁABAŁY

Galeria

GRUDZIEŃ PEŁEN NIESPODZIANEK...

Ilość zdjęć: 24

Grudzień jest szczególnym miesiącem w ciągu roku. Na początku uroczyście świętujemy Dzień Górnika, dwa dni później z niecierpliwością czekamy na Świętego Mikołaja, który obdaruje każdego z nas prezentami. Potem przygotowujemy się do najpiękniejszych świąt w roku - Bożego Narodzenia.

pokaż więcej »

ZAJĘCIA KULINARNE u "Zajączków"

Ilość zdjęć: 18

Za nami kolejne ZAJĘCIA KULINARNE. Tym razem wspólnie wykonaliśmy sok ze świeżych owoców. Najpierw wycisnęliśmy cytrynę, później zmiksowaliśmy mandarynki i brzoskwinie. Na koniec każdy spróbował pysznego napoju pełnego witaminek!

pokaż więcej »

"Pszczółki" pieką pierniczki

Ilość zdjęć: 14

Święta tuż tuż, dlatego w środę (tj. 18.12.19) upiekliśmy pierniczki, a następnego dnia je przyozdobiliśmy. Zabawy było co nie miara!

pokaż więcej »

"Mała pszczółka w świecie literatury" - spotkanie IV

Ilość zdjęć: 4

Za nami kolejne spotkanie z cyklu "Mała pszczółka w świecie literatury". Tym razem odwiedziła nas mama Hani. Wysłuchaliśmy opowiadania "Najdziwniejszy list do św. Mikołaja". Bardzo spodobało nam się zachowanie Ignasia z opowiadania, który w liście do św. Mikołaja zrezygnował z nowych zabawek na rzecz ważniejszego prezentu - zdrowia przyjaciela. Każdy z nas chciałby mieć takiego przyjaciela! Następne spotkanie z literaturą już w styczniu, na które serdecznie zapraszamy kolejnych gości.

pokaż więcej »

Dzień herbaty u "Pszczółek"

Ilość zdjęć: 11

W miniony poniedziałek (tj. 16.12.2019) obchodziliśmy w naszej grupie "Dzień herbaty". Dowiedzieliśmy się skąd pochodzi herbata, poznaliśmy różne jej rodzaje (czarna, czerwona, biała, zielona, liściasta, ekspresowa), niektórych nawet spróbowaliśmy. Najbardziej smakowała nam czarna herbata o smaku pomarańczowym. Wiemy już, że ciepła herbata z miodem i cytryną pomaga zachować zdrowie podczas zimy. Nie zabrakło również eksperymentów badawczych. Sprawdziliśmy w jakiej wodzie: zimnej czy gorącej zaparzy się herbata. Poznaliśmy imbryk, zaparzacz oraz czarkę i wiemy już do czego służą. Na koniec zajęć wypiliśmy herbatę z cytryną i miodem, a także poczęstowaliśmy się chrupiącymi herbatnikami.

pokaż więcej »

W LISTOPADZIE U WIEWIÓREK

Ilość zdjęć: 26

Listopadowa tematyka zajęć w grupie wiewiórek: 1. Kapie, kropi, mży... 2. Bezpieczna droga 3. Jak się komunikujemy? 4. Opiekujemy się zwierzętami domowymi

pokaż więcej »

ZAJĘCIA KULINARNE u "Pszczółek"

Ilość zdjęć: 18

W dniu 27.11.19 r. odwiedziła nas p. Marlena i przyniosła same pyszności. Przypomnieliśmy sobie, jak ważne są owoce dla naszego zdrowia. Każdy z nas otrzymał jabłko, wykałaczki, goździki i winogrona. Następnie wykonaliśmy jeżyki, które później mogliśmy zjeść. Już nie możemy się doczekać następnego spotkania kulinarnego!

pokaż więcej »

BOHATER MIESIĄCA w grupie "Pszczółki"

Ilość zdjęć: 1

BOHATER MIESIĄCA to taki przedszkolak, który zna i przestrzega zasad KONTRAKTU GRUPOWEGO. W listopadzie najgrzeczniejszym przedszkolakiem w grupie "Pszczółki" była Maja. W nagrodę nasza koleżanka otrzymała odznakę GRZECZNEGO PRZEDSZKOLAKA. Ponadto, Maja, jako BOHATERKA MIESIĄCA, pełni bardzo ważną rolę - pomocnika nauczyciela: rozdaje sztućce podczas posiłków, wybiera zabawy kołowe dla grupy, ustawia się w pierwszej parze. Gratulujemy Mai wzorowego zachowania w minionym miesiącu! Kto zostanie BOHATEREM MIESIĄCA w grudniu? Zobaczymy!

pokaż więcej »

"Mała pszczółka w świecie literatury" - spotkanie III

Ilość zdjęć: 4

Ostatni piątek miesiąca u "Pszczółek" oznacza kolejne spotkanie z cyklu "Mała pszczółka w świecie literatury". Tym razem odwiedziła nas mama Kacperka. W minionym tygodniu tematyka zajęć dotyczyła zabawek. Nasz gość przeczytał nam opowiadanie "O Piotrusiu, który nie szanował zabawek". Przypomnieliśmy sobie, że o zabawki w przedszkolu, jak i w domu trzeba dbać i odpowiednio je sprzątać po skończonej zabawie. Mamie Kacpra dziękujemy za piękne czytanie. Czekamy na kolejnych gości w grudniu!

pokaż więcej »

PRACOWITY PAŹDZIERNIK U WIEWIÓREK

Ilość zdjęć: 48

Październik upłynął nam pod następującymi hasłami: 1.Jesień w ogrodzie, 2.Kolory wokół nas, 3.Co zwierzęta robią jesienią, 4.Wiem co jem i dlatego jestem zdrowy, 5.Dzień i noc W tym miesiącu odwiedzili nas strażacy podczas próbnego alarmu przeciwpożarowego. Miało miejsce także uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Kacperek został prawdziwym przedszkolakiem:) Oczywiście każdy dzień to przede wszystkim zajęcia i terapia, ale był czas na zabawę i spacery, kiedy pogoda nam sprzyjała.

pokaż więcej »