WITAMY W PRZEDSZKOLU HAŁABAŁY

Galeria

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE MISIACZKÓW I JAGÓDEK

Ilość zdjęć: 8

Grupa Jagódki odwiedziła w piątek Misiaczki, by razem wyruszyć w podróż do Krainy Królowej Śniegu. Dzieci wędrowały przez śnieżny tunel, pływały na lodowych krach, muzykowały na śnieżnych dzwonkach. Zabawa była przednia przy świetle lampy ultrafioletowej, efektach wody, dźwiękach muzyki klasycznej.

pokaż więcej »

Jasełka przedszkolne- grudzień 2014

Ilość zdjęć: 37

Uroczystość jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu. W tym roku w atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadziło wszystkich przedstawienie wykonane przez dzieci 5-letnie z grupy Biedronki. Występ obejrzeli dnia 16 grudnia zaproszeni goście: Ksiądz Proboszcz z Parafii NSPJ w Piaśnikach oraz rodzice a 19 grudnia cała społeczność przedszkolna. Scenografia przygotowana z pomocą rodziców wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój, na chwilę przenieśliśmy się do Betlejem z czasów przed ponad 2000 lat. Całość przedstawienia pokazująca scenki biblijne ze zwiastowania, poszukiwania miejsca do narodzin a potem życia nowo narodzonego Dzieciątka, odwiedzin aniołów, pasterzy, mędrców oraz dzieci przeplatana była kolędami i pastorałkami. Mali aktorzy z dużym przejęciem odgrywali swoje role. Na zakończenie wszyscy złożyli sobie wzajemnie najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne.

pokaż więcej »

MIKOŁAJ

Ilość zdjęć: 33

pokaż więcej »

BARBÓRKA 2014

Ilość zdjęć: 34

4 grudnia w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy "Dzień Górnika". Przedstawienie z tej okazji przygotowała grupa "Słoneczka". W uroczystości wzięły udział wszystkie przedszkolaki wraz z wychowawcami, a także goście specjalni - górnicy, którzy opowiedzieli nam parę ciekawych informacji na temat zawodu górnika.

pokaż więcej »

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Ilość zdjęć: 17

We wtorek 25 listopada po poludniu dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w ANDRZEJKOWYM WIECZORZE WRÓŻB I ZABAW. Dla dzieci było mnostwo atrakcji: występy magika,andrzejkowe wróżby, zabawy przy muzyce, słodki poczęstunek oraz loteria fantowa. Rodzice mogli w andrzejkowej kawiarence z przymruzeniem oka spojrzeć w przyszłość: było lanie wosku przez klucz, odczytywanie ukrytych sentencji, numerologia a wszystko przy kawie, herbacie oraz pysznych ciastach upieczonych przez personel przedszkola.

pokaż więcej »

URODZINY KARASNALA HAŁABAŁY

Ilość zdjęć: 41

Dnia 7 listopada 2014 r. w naszym przedszkolu, jak co roku odbyła się uroczystość urodzinowa patrona placówki Krasnala Hałabały. Obecnie obchodził on swoje 114 urodziny! Aby umilić ten dzień Krasnalowi - na tę okazję dzieci przygotowały w domu z rodzicami upominek w postaci wierszyków i rymowanek. Po śniadaniu każda grupa odwiedzała solenizanta i po odśpiewaniu tradycyjnego „100 lat” składała życzenia i wręczała prezenty. Później „Biedronki” zaprosiły wszystkich na jesienne przedstawienie. Po programie artystycznym dzieci i zaproszeni goście przenieśli się na leśną dyskotekę a następnie wspólnie zasiedli do wielkiego ucztowania. Na pięknie wystrojonych i udekorowanych stołach przez grupę Misiaczków i Krasnoludków znalazły się same smakołyki przygotowane przez Słoneczka, Żabki i Jagódki: ciasta i ciasteczka jesienno - owocowe, soki, rozmaite sałatki i ulubiony popcorn. Dzień był bardzo udany, wspaniała zabawa dla wszystkich. Za rok robimy następne urodziny dla naszego Krasnala!

pokaż więcej »