WITAMY W PRZEDSZKOLU HAŁABAŁY

Galeria

Konkurs Piosenki Przedszkolaka

Ilość zdjęć: 9

20 marca 2014 w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach odbył się XIX Konkurs Piosenki Przedszkolaka. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości muzycznej dzieci. 25 przedszkolaków z naszej placówki uczestniczyło w nim w dwóch kategoriach - występ indywidualny i występ zbiorowy. Dzieci zaprezentowały piosenki : - Klaudia B: „Jestem sobie przedszkolaczek” - Paulina G. : „Leci marzec” - Adam L. i koleżanki : „Biedronki” - Natalka B.: ”Wodzionka” -Jagódki: „Maszeruje wiosna” -Krasnoludki: „Orkiestry dęte” Przedszkolaki otrzymały pamiątkowy dyplom i małe upominki a Rada Artystyczna konkursu nie stosując zasady stopniowania miejsc w swoim werdykcie określi, jakimi osiągnięciami wyróżniły się zespoły i soliści. Czekamy na ogłoszenie wyników 

pokaż więcej »

DRUŻYNA RECYKLATORA

Ilość zdjęć: 10

W ramach edukacji ekologicznej w zakresie selektywnej zbiórki odpadów nasze przedszkole od kwietnia przystępuje do akcji „ JESTEM W DRUŻYNIE RECYKLATORA” zorganizowanej przez Wydział Ekologii Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach. Dzieci będą zbierać umyte opakowania po jogurtach, kefirach, serkach itp. do specjalnego pojemnika. O zasadach całej akcji poinformował dzieci świętochłowicki Recyklator, który zaprosił naszych przedszkolaków do swojej Drużyny oraz rozdał każdemu promujące nalepki. Akcja zakończy się 20 czerwca br rozdaniem nagród placówkom uczestniczącym w akcji. Dodatkowe nagrody ufundowane będą dla 3 przedszkoli, które wysegregują największą ilość plastikowych odpadów w przeliczeniu na jedno dziecko. Zachęcamy do udziału w akcji !!

pokaż więcej »

BAL PRZEBIERAŃCÓW

Ilość zdjęć: 7

11 lutego 2014 roku w Przedszkolu Miejskim Nr 8 pojawili się piraci, policjanci, księżniczki, wróżki i kowboje, a to wszystko za sprawą Karnawałowego Balu Przebierańców. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Najpierw odbyła się prezentacja strojów „Pokaz mody balowej”. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Do dzieci dołączyły również panie w strojach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęli bal. Zawodowy dyskdżokej zafundował dzieciom dużą porcję muzyki, zabaw tanecznych i ruchowych. W przerwie balu dzieci zajadały się pysznymi smakołykami oraz uczestniczyły w sesji zdjęciowej. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci.

pokaż więcej »

RODZINNE KOLĘDOWANIE

Ilość zdjęć: 16

Dnia 14.01.2014r w naszym przedszkolu odbyło się rodzinne kolędowanie, które było okazją do śpiewu dzieci, nauczycieli i rodziców a jednocześnie kultywowaniem tradycji wspólnego kolędowania w okresie Świąt Bozego Narodzenia. Rodzice uczestniczący w spotkaniu przygotowali się do aktywnego udziału poprzez przygotowanie podkładu muzycznego i występ z dzieckiem. Spotkanie, śpiewanie kolęd oraz przedstawienie dzieci z grupy Jagódki dało wszystkim uczestnikom wiele radości; było wzmocnieniem więzi miedzy rodzinami a przedszkolem.

pokaż więcej »

PIECZENIE PIERNIKÓW W SP 10 13 GRUDNIA 2013

Ilość zdjęć: 7

W piątek dzieci z grupy Misiaczki udały się z wizytą do zaprzyjaźnionewj Szkoły Podstawowej Nr 10, aby razem z uczniami klasy IV upiec świąteczne pierniki. Z pomocą starszych kolegów wyrabiały ciasto, wałkowały i wycinały foremkami różne kształty. Zabawa była przednia, a pierniki wyszły przepyszne! Teraz pozostało je jeszcze przyozdobić Zajęcia dla przedszkolaków odbyły się w ramach realizowanego programu "Będę uczniem".

pokaż więcej »

MIKOŁAJ 6 GRUDNIA 2013

Ilość zdjęć: 13

W dniu 6 grudnia 2013r. nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Z tej okazji przed wyjątkowym gościem i przedszkolakami wystąpiły dzieci z grupy „BIEDRONKI”, które zaprezentowały wierszyki i piosenki o Mikołaju oraz zatańczyły dla wszystkich. Po zakończeniu przedstawienia nadszedł oczekiwany przez dzieci moment - rozdanie prezentów w salach oraz wspólne zdjęcia z Mikołajem.

pokaż więcej »

BARBÓRKA 4 GRUDNIA 2013

Ilość zdjęć: 11

Barbórka to wyjątkowe święto. Ten ważny dla każdego pracownika kopalni dzień, uroczyście obchodzono 4 grudnia w Przedszkolu Miejskim Nr 8 w Świętochłowicach. Z tej okazji zostali zaproszeni górnicy. Dla szanownych gości grupa „Słoneczka” przygotowała krótkie przedstawienie z wierszykami i piosenkami oraz ludowymi tańcami śląskimi. Na koniec zaśpiewano górnikom gromkie „Sto lat” i wręczono upominki. Dzieci miały okazję zadać górnikom pytania, a także zobaczyć z bliska mundur, czako i szablę górniczą. Goście serdecznie podziękowali za zaproszenie i piękne występy wręczając dzieciom słodkie upominki.

pokaż więcej »

ANDRZEJKI

Ilość zdjęć: 11

27 LISTOPADA 2013

pokaż więcej »

URODZINY KARASNALA HAŁABAŁY 7 LISTOPADA 2013

Ilość zdjęć: 12

Dnia 7.11.2013 roku w naszym przedszkolu odbyła się wielka uroczystość- Jesienne Ucztowanie z okazji kolejnych urodzin patrona krasnala Hałabały. Przygotowania do tej imprezy rozpoczęły się dużo wcześniej. Grupa Misiaczków wraz ze Słoneczkami zajęła się dekorowaniem stołów i sal. Grupy starsze : Skrzaty, Jagódki i Biedronki przyrządziły przepyszne smakołyki natomiast dzieci z grupy Krasnoludki przygotowały na tę okazję jesienne przedstawienie. W tym wyjątkowym dla naszego przedszkola dniu wszyscy bawili się doskonale! Dzieci podarowały solenizantowi drobne upominki oraz zaśpiewały „Sto lat”. Po przedstawieniu i ucztowaniu przy suto zastawionych stołach z ciastami, ciasteczkami, sałatkami owocowymi i warzywnymi oraz popcornem, przedszkolaki wirowały na parkiecie w rytm gorących rytmów oraz uczestniczyły w wielu jesiennych konkursach i zabawach.

pokaż więcej »