Grupa JĘZYK ANGIELSKI

Język obcy nowożytny na dobre zagościł w Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego, co oznacza, iż wszystkie grupy wiekowe zostają objęte nauką dodatkowego języka.

Nasze przedszkole oferuje edukację w zakresie języka angielskiego. Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu: u dzieci 4, 5, i 6-letnich przez 30 min, natomiast w grupie dzieci 3-letnich - 20 min.

Nauka języka angielskiego ma odbywać się głównie w formie zabawy, w trakcie której dziecko osłucha się z językiem, ale też samo będzie potrafiło wykorzystać wybrane pojedyncze wyrazy, zwroty lub gesty w komunikacji z nauczycielem i innymi dziećmi.
Dlatego też dołożę wszelkich starań, aby na zajęciach z Państwa dziećmi pojawiały się rozmaite aktywności (statyczne, ruchowe, wykonywane w ciszy i skupieniu, a także takie w atmosferze kontrolowanego szaleństwa :-) ) oraz sięgać po narzędzia, które aktywizować będą wszystkie zmysły!

W zakładce FILMY pojawiać się będą niektóre utwory dostępne w sieci, a z którymi to będziecie mogli Państwo zapoznać się osobiście i utrwalić je z dziećmi.

19 września 2017 19:55 | Aktualności

ZAJĘCIA Z ANGIELSKIEGO No.2

Cele:

6-latki: nauka słownictwa i piosenki "The wheels on the bus";

5 i 4-latki: nauka piosenki, nazw 3 kolorów oraz nowych poleceń;

3-latki: nauka nazw 3 kolorów.

Słownictwo:

6-latki: wheels - go round and round;  doors - go open and shut ; horn - goes beep, beep; wipers - go swish, swish; people - go up and down; babies - go wah, wah; momies - go shh, shh

5 i 4-latki: red, yellow, green, stop, slow, go;

3-latki: red, yellow, green