Grupa JĘZYK ANGIELSKI

Język obcy nowożytny na dobre zagościł w Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego, co oznacza, iż wszystkie grupy wiekowe zostają objęte nauką dodatkowego języka.

Nasze przedszkole oferuje edukację w zakresie języka angielskiego. Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu: u dzieci 4, 5, i 6-letnich przez 30 min, natomiast w grupie dzieci 3-letnich - 20 min.

Nauka języka angielskiego ma odbywać się głównie w formie zabawy, w trakcie której dziecko osłucha się z językiem, ale też samo będzie potrafiło wykorzystać wybrane pojedyncze wyrazy, zwroty lub gesty w komunikacji z nauczycielem i innymi dziećmi.
Dlatego też dołożę wszelkich starań, aby na zajęciach z Państwa dziećmi pojawiały się rozmaite aktywności (statyczne, ruchowe, wykonywane w ciszy i skupieniu, a także takie w atmosferze kontrolowanego szaleństwa :-) ) oraz sięgać po narzędzia, które aktywizować będą wszystkie zmysły!

W zakładce FILMY pojawiać się będą niektóre utwory dostępne w sieci, a z którymi to będziecie mogli Państwo zapoznać się osobiście i utrwalić je z dziećmi.

03 października 2017 18:10 | Aktualności

ZAJĘCIA Z ANGIELSKIEGO No.4

Cele:

6-latki: nauka słownictwa związanego z jesienią, utrwalenie przyimków miejsca;

5, 4 i 3-latki: utrwalenie nazw kolorów;

Słownictwo:

6-latki: a chestnut - kasztan, an acorn - żołędź, a twig - gałązka, a pine cone - szyszka sosnowa, a leaf  - liść (leaves - liście);

4 i 5-latki: a leaf - liść (leaves - liście), red - czerwony, yellow - żółty, orange - pomarańczowy, green - zielony, brown - brązowy;

3-latki: leaves - liście, red - czerwony, yellow - żółty, green - zielony.