Grupa JĘZYK ANGIELSKI

Język obcy nowożytny na dobre zagościł w Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego, co oznacza, iż wszystkie grupy wiekowe zostają objęte nauką dodatkowego języka.

Nasze przedszkole oferuje edukację w zakresie języka angielskiego. Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu: u dzieci 4, 5, i 6-letnich przez 30 min, natomiast w grupie dzieci 3-letnich - 20 min.

Nauka języka angielskiego ma odbywać się głównie w formie zabawy, w trakcie której dziecko osłucha się z językiem, ale też samo będzie potrafiło wykorzystać wybrane pojedyncze wyrazy, zwroty lub gesty w komunikacji z nauczycielem i innymi dziećmi.
Dlatego też dołożę wszelkich starań, aby na zajęciach z Państwa dziećmi pojawiały się rozmaite aktywności (statyczne, ruchowe, wykonywane w ciszy i skupieniu, a także takie w atmosferze kontrolowanego szaleństwa :-) ) oraz sięgać po narzędzia, które aktywizować będą wszystkie zmysły!

W zakładce FILMY pojawiać się będą niektóre utwory dostępne w sieci, a z którymi to będziecie mogli Państwo zapoznać się osobiście i utrwalić je z dziećmi.

Can You Make A Happy Face? - 4 i 5-latki

Przy okazji rozmowy na temat obchodzonego w krajach anglojęzycznych święta Halloween, nauczyliśmy się tej wesołej piosenki o emocjach.

If You're Happy - piosenka 3-latków

W grupie 3-latków nie rozmawialiśmy o Halloween, ale za to uczyliśmy się nazywać emocje :)

I've got a plane - piosenka 3-latków

Piosenka o zabawkach dla grupy 3-latków.

Noisy toys! - historyjka 6-latków

Historyjka o hałaśliwych zabawkach.

My Teddy Bear - piosenka 3, 4 i 5-latków

Piosenka z okazji "Teddy Bear Day", dzięki której utrwaliliśmy lub poznaliśmy (w najmłodszej grupie) poszczególne części ciała.

Teddy Bear, Teddy Bear - rymowanka 6-latków

Z okazji "Teddy Bear Day" 6-latki uczyły się wyliczanki o niedźwiadku.

How's the Weather Song

Piosenka o pogodzie dla grup starszych - 6-latków.

Ring the Bell

Piosenka 5 i 4-latków

Finger Family

Piosenka 6, 5 i 4-latków przy okazji omawiania Grandparents Day :) Tekst zmieniony na potrzebę zajęć: 1. Daddy finger, daddy finger, where are you? Here I am, here I am. How do you do? 2. Mommy finger, Mommy finger, where are you? Here I am, here I am. How do you do? 3. Grandpa finger, Grandpa finger, where are you? Here I am, here I am. How do you do? 4. Grandma finger, Grandma finger, where are you? Here I am, here I am. How do you do? 5. Baby finger, Baby finger, where are you? Here I am, here I am. How do you do?

The Pinocchio

Karnawałowa piosenka wszystkich grup wiekowych :)