Grupa JĘZYK ANGIELSKI

Język obcy nowożytny na dobre zagościł w Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego, co oznacza, iż wszystkie grupy wiekowe zostają objęte nauką dodatkowego języka.

Nasze przedszkole oferuje edukację w zakresie języka angielskiego. Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu: u dzieci 4, 5, i 6-letnich przez 30 min, natomiast w grupie dzieci 3-letnich - 20 min.

Nauka języka angielskiego ma odbywać się głównie w formie zabawy, w trakcie której dziecko osłucha się z językiem, ale też samo będzie potrafiło wykorzystać wybrane pojedyncze wyrazy, zwroty lub gesty w komunikacji z nauczycielem i innymi dziećmi.
Dlatego też dołożę wszelkich starań, aby na zajęciach z Państwa dziećmi pojawiały się rozmaite aktywności (statyczne, ruchowe, wykonywane w ciszy i skupieniu, a także takie w atmosferze kontrolowanego szaleństwa :-) ) oraz sięgać po narzędzia, które aktywizować będą wszystkie zmysły!

W zakładce FILMY pojawiać się będą niektóre utwory dostępne w sieci, a z którymi to będziecie mogli Państwo zapoznać się osobiście i utrwalić je z dziećmi.

Jadłospis na tydzień 12.11.2018 - 18.11.2018

Wtorek - 13.11.2018

ŚNIADANIE:
brioszka z masłem i dżemem truskawk,
tarte jabłuszko,
kakao, herbata owocowa
OBIAD:
krem z marchewki z ziemniakami
kasza gryczana z boczkiem, ogórek
kiszony, kompot

Deser: chrupki kukurydziane

Środa - 14.11.2018

baton graham z masłem,
ser mój ulubiony, rzodkiewka, ogórek
zielony, szczypiorek
herbata z cytryną,
płatki owsiane na mleku
OBIAD:
krem z zielonego groszku z ziemniak.
ryż z jabłkiem i cynamonem,
kompot
Deser: owoc

Czwartek - 15.11.2018

chleb wieloziarnisty z masłem
pasta z łososia, papryka, ogórek zielony,
szczypiorek, herbata z cytryną
kawa z mlekiem
OBIAD: zupa pomidorowa z ryżem
kotlet z indyka z ziemniakami
surówka z kap.pekińskiej, papryki,
kukurydzy, ogórka, fasolki czer, koper.
kompot
Deser: wafle ryżowe

Piątek - 16.11.2018

baton graham z masłem
pasta serowo-ziołowa, papryka,
rzodkiewka, szczypiorek
herbata z cytryną,
kakao
rosół z makaronem
omlet z jajka z ziemniakami,
szpianak na gęsto, kompot

Deser: owoc

Sobota - 17.11.2018

Wykaz alergenów oraz spis używanych składników dostępny przy jadłospisie w holu przedszkola.
Dzieci mają stały dostęp do wody mineralnej.