WITAMY W PRZEDSZKOLU HAŁABAŁY

Grupa PSZCZÓŁKI

Mają domek swój nieduży,
Który im do pracy służy
Oraz siły niespożyte...
Takie to są pracowite!
A każda z nich wciąż się trudzi
Żeby zrobić miód dla ludzi.
/Krzysztof Rogulski/

PSZCZÓŁKI to grupa dzieci 4-5-letnich. W bieżącym roku szkolnym powitaliśmy w naszej grupie nowych kolegów i koleżanki.

Moja grupa

"Pszczółki" pieką pierniczki

Ilość zdjęć: 14

Święta tuż tuż, dlatego w środę (tj. 18.12.19) upiekliśmy pierniczki, a następnego dnia je przyozdobiliśmy. Zabawy było co nie miara!

pokaż więcej »

"Mała pszczółka w świecie literatury" - spotkanie IV

Ilość zdjęć: 4

Za nami kolejne spotkanie z cyklu "Mała pszczółka w świecie literatury". Tym razem odwiedziła nas mama Hani. Wysłuchaliśmy opowiadania "Najdziwniejszy list do św. Mikołaja". Bardzo spodobało nam się zachowanie Ignasia z opowiadania, który w liście do św. Mikołaja zrezygnował z nowych zabawek na rzecz ważniejszego prezentu - zdrowia przyjaciela. Każdy z nas chciałby mieć takiego przyjaciela! Następne spotkanie z literaturą już w styczniu, na które serdecznie zapraszamy kolejnych gości.

pokaż więcej »

Dzień herbaty u "Pszczółek"

Ilość zdjęć: 11

W miniony poniedziałek (tj. 16.12.2019) obchodziliśmy w naszej grupie "Dzień herbaty". Dowiedzieliśmy się skąd pochodzi herbata, poznaliśmy różne jej rodzaje (czarna, czerwona, biała, zielona, liściasta, ekspresowa), niektórych nawet spróbowaliśmy. Najbardziej smakowała nam czarna herbata o smaku pomarańczowym. Wiemy już, że ciepła herbata z miodem i cytryną pomaga zachować zdrowie podczas zimy. Nie zabrakło również eksperymentów badawczych. Sprawdziliśmy w jakiej wodzie: zimnej czy gorącej zaparzy się herbata. Poznaliśmy imbryk, zaparzacz oraz czarkę i wiemy już do czego służą. Na koniec zajęć wypiliśmy herbatę z cytryną i miodem, a także poczęstowaliśmy się chrupiącymi herbatnikami.

pokaż więcej »

ZAJĘCIA KULINARNE u "Pszczółek"

Ilość zdjęć: 18

W dniu 27.11.19 r. odwiedziła nas p. Marlena i przyniosła same pyszności. Przypomnieliśmy sobie, jak ważne są owoce dla naszego zdrowia. Każdy z nas otrzymał jabłko, wykałaczki, goździki i winogrona. Następnie wykonaliśmy jeżyki, które później mogliśmy zjeść. Już nie możemy się doczekać następnego spotkania kulinarnego!

pokaż więcej »

BOHATER MIESIĄCA w grupie "Pszczółki"

Ilość zdjęć: 1

BOHATER MIESIĄCA to taki przedszkolak, który zna i przestrzega zasad KONTRAKTU GRUPOWEGO. W listopadzie najgrzeczniejszym przedszkolakiem w grupie "Pszczółki" była Maja. W nagrodę nasza koleżanka otrzymała odznakę GRZECZNEGO PRZEDSZKOLAKA. Ponadto, Maja, jako BOHATERKA MIESIĄCA, pełni bardzo ważną rolę - pomocnika nauczyciela: rozdaje sztućce podczas posiłków, wybiera zabawy kołowe dla grupy, ustawia się w pierwszej parze. Gratulujemy Mai wzorowego zachowania w minionym miesiącu! Kto zostanie BOHATEREM MIESIĄCA w grudniu? Zobaczymy!

pokaż więcej »

"Mała pszczółka w świecie literatury" - spotkanie III

Ilość zdjęć: 4

Ostatni piątek miesiąca u "Pszczółek" oznacza kolejne spotkanie z cyklu "Mała pszczółka w świecie literatury". Tym razem odwiedziła nas mama Kacperka. W minionym tygodniu tematyka zajęć dotyczyła zabawek. Nasz gość przeczytał nam opowiadanie "O Piotrusiu, który nie szanował zabawek". Przypomnieliśmy sobie, że o zabawki w przedszkolu, jak i w domu trzeba dbać i odpowiednio je sprzątać po skończonej zabawie. Mamie Kacpra dziękujemy za piękne czytanie. Czekamy na kolejnych gości w grudniu!

pokaż więcej »

"Mała pszczółka w świecie literatury" - spotkanie II

Ilość zdjęć: 5

Za nami II spotkanie z cyklu "Mała pszczółka w świecie literatury". Tym razem naszym gościem była mama Julki. Wysłuchaliśmy opowiadania I. Salach pt. "Przygoda na ulicy". Wiemy, że nie wolno bawić się w pobliżu ulicy. Nie możemy się doczekać następnego spotkania! Ciekawe, kto tym razem nas odwiedzi.

pokaż więcej »

"Pszczółki" w ruchu drogowym

Ilość zdjęć: 7

W bieżącym tygodniu poznajemy wiadomości dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Dzisiaj, tj. 21.10.19, utrwaliliśmy sobie wiedzę na temat poruszania się pieszych na ulicy. Mieliśmy okazję wykorzystać swoją wiedzę w praktyce podczas spaceru w okolice przedszkola. Teraz już wszystkie "Pszczółki" wiedzą jak należy się zachowywać na drodze i potrafią bezpiecznie przechodzić przez ulicę.

pokaż więcej »

Zbiórka opakowań po kleju AMOS

Ilość zdjęć: 1

WSPÓLNIE DLA ŚRODOWISKA Zapraszamy do udziału w zbiórce tubek po kleju AMOS. Prosimy o przynoszenie pustych opakowań po kleju w sztyfcie firmy AMOS (zielone opakowanie z żółtą zakrętką). Po uzbieraniu 120 opakowań przedszkole otrzyma 30 nowych tubek kleju potrzebnego podczas codziennych zajęć. Dzięki powtórnemu wykorzystaniu opakowań wspieramy środowisko. Bądźmy EKO - zbierajmy opakowania po kleju!

pokaż więcej »

"Mała pszczółka w świecie literatury" - spotkanie I

Ilość zdjęć: 5

W dzisiejszym dniu (tj. 27.09.2019 r.) odbyło się I spotkanie z cyklu "Mała pszczółka w świecie literatury". Odwiedziła nas mama naszej koleżanki - Lenki i przeczytała nam opowiadanie pt. "Krasnal Hałabała i wyprawa do lasu" z książeczki "Nowe przygody Krasnala Hałabały". Dzięki wysłuchanemu opowiadaniu mogliśmy utrwalić sobie wiadomości na temat jesieni. Wszyscy z zachwytem grzecznie słuchaliśmy, a następnie zaprezentowaliśmy naszemu gościowi jesienną piosenkę. W podziękowaniu za piękne czytanie p. Klaudia otrzymała od nas dyplom oraz pamiątkową pszczółkę wykonaną przez dzieci. Chętnych rodziców i dziadków zapraszamy w kolejnym miesiącu. Do zobaczenia

pokaż więcej »