05 października 2017 14:47 | Aktualności

Inauguracja projektu czytelniczego u Hałabały

Kolejny rok kontynuujemy w naszym przedszkolu edukacyjny projekt czytelniczy
w ramach, którego uczymy dzieci jak ważna w naszym życiu jest książka i czytanie. W ramach tego projektu realizujemy różne zadania zachęcające dzieci do poznawania świata książek. Ten rok rozpoczęliśmy od akcji czytania literatury dziecięcej przez znanych ludzi.

Zaprosiliśmy do tej akcji Panią Poseł na Sejm RP Ewę Kołodziej.

I właśnie dziś 5 października Pani Poseł oraz Pani Monika z jej biura zawitały do nas z opowiadaniem o naszym patronie Krasnalu Hałabale. Obie Panie w sposób aktorski zaprezentowały opowiadanie Lucyny Krzemienieckiej „O gościach, co na ucztę nie przyszli„. Potem również zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy „Katar” i Juliana Tuwima „Pan Hilary”.

Panie angażowały w czytanie również dzieci, zachęcając do uzupełniania tekstu
w odpowiednich miejscach. Wiersz „Pan Hilary” został przedstawiony ponad to
w gwarze śląskiej.

Była to przednia zabawa dla wszystkich; dla dzieci, dla nas dorosłych, ale i dla naszych gości.

Serdecznie dziękujemy za tak piękną inaugurację projektu, który teraz będziemy kontynuować we współpracy z biblioteką miejską i rodzicami.

Na zakończenie wszystkie dzieci zostały obdarowane przez Panią Poseł książeczką do czytania i kolorowania. Pani Poseł zachęcała również dzieci, by tą bajeczkę poczytały z kimś dorosłym na dobranoc. Zachęcała wszystkich, by czytanie od dzisiaj stało się codziennością.

Inauguracja projektu czytelniczego u Hałabały